Главная » 2018 » Март » 22

Кулун тутар 20 күнүгэр Майа лиссиэйигэр поэзия кунугэр аналлаах «Айар тыл абылаҥын түһүлгэтэ» диэн Кинигэ күнэ буолла. Кинигэ күнүн 10-1 кылаас оҕолоро, салайааччылара Марфа Кретовна иилээн-саҕалаан ыыттылар. Выставка турда: «Саһарбыт страницалар кэпсииллэр…», «Лира», «Родничок» кулууп үлэтин выставката.

Биһиэхэ ыалдьыттаатылар СӨ суруйааччыларын союһун чилиэттэрэ. Вячеслав Семенович Доллонов – «Полярная звезда» сурунаал сүрүн редактора, СӨ суруйааччыларын союһун председателин солбуйааччыта, 8-2 кылаас оҕолорун кытта көрүстэ, айар үлэтин билиһиннэрдэ.

Оксана Павловна Гаврильева – Айсаана, СӨ суруйааччыларын союһун чилиэнэ, педагогическай наука кандидата, Хатас орто оскуолатын нуучча тылын уонна литературатын учуутала, 6-1, 6-2 кылаас оҕолорун кытта көрустэ, айар үлэтин уонна «Уруок хаамыыта» диэн тэттик кэпсээнин ааҕан иһитиннэрдэ уонна ырыттылар. Оҕолор сүрдээҕин интириэһиргээтилэр, ... Читать дальше »

Просмотров: 404 | Добавил: Anna | Дата: 22.03.2018 | Комментарии (2)

С 20 по 22 марта на базе Майинского лицея и Центра дополнительного образования детей прошли олимпиады центральных вузов для учащихся 11 классов (Также олимпиады проходили в следующих школах - Павловская СОШ им В.Н. Оконешникова, Чемоикинская СОШ им. С.Н. Михайлова, Тюнгюлюнская СОШ им. А.С. Шахурдина).

Приняло участие всего 40 учащихся из 5 школ Мегино-Кангаласского улуса. Бедиминская СОШ – 1 ученик, Майинская СОШ им Ф.Г. Охлопкова – 7 учащихся, Майинская СОШ им В.П. Ларионова – 8 учащихся, Майинский лицей – 22 ученика, Мельжехсинская СОШ им А.В. Чугунова – 2 ученика.

В течение трех дней учащиеся принимали участие на олимпиадах по 7 предметам – математика, физика, информатика, обществознание, история, биология, химия.

... Читать дальше »

Просмотров: 180 | Добавил: Anna | Дата: 22.03.2018 | Комментарии (0)